حدیث هفته: دوست هر كس عقل او و دشمنش جهل اوست. امام رضا (ع)

بسمه تعالی

تاریخچه استفاده از فناوری جی پی اس به سال ها قبل برمی گردد که ارتش آمریکا از این تکنولوژی برای پیدا کردن سربازان خود استفاده کرد و به نوعی با توجه به پیشرفت این فناوری حال شاهد انبوه زیادی از دستگاه های ردیاب در جهان به اشکال مختلف چون ردیاب خودرو ،  ردیاب شخصی ، ردیاب آهنربایی ، ردیاب حیوانات ، ردیاب ورزشی هستیم. اما شاید یکی از آپشن هایی که ردیاب ورکار اراده می نماید خاموش کردن خودرو با آن باشد.

نصب ردیاب خودرو و امکان خاموش کردن خودرو با فرستادن پیامک

شاید یکی از سوالاتی که به ذهن شما برسد این است که خب حالا که شما اقدام به خرید ردیاب خودرو کردید و آنرا روی ماشین نصب کردید با سرقت ماشین مسلما از موقعیت خودرو با خبر خواهید شد اما چگونه قبل از اینکه ماشین اوراق شود آنرا می توانید پیدا کنید. خب شما با نصب ردیاب خودرو ورکار به راحتی می توانید خودرو را خاموش کنید زیرا سیمکشی انجام شده به نوعی به باتری ماشین وصل می شود و همین امر باعث می شود که شما بتوانید با فرستادن پیامک به نوعی باعث قطع برق استارت ماشین شوید زیرا این یک رله روی ماشین نصب می شود که می تواند باعث قطع برق استارت شود و توجه داشته باشید که این کار به تدریج اتفاق می افتد تا اگر مثلا در اتوبان هستید به صورت ناگهانی ماشین خاموش نشود و باعث تصادف شود از این جهت هنگام مشاهده مسیر حرکت خودرو از روی سامانه ردیابی ورکار و نزدیک شدن به مکان امن به راحتی می توانید پیامک خاموش شدن ماشین را بفرستید تا ماشین خاموش شود.

 

فواید استفاده از دستگاه ردیاب خودرو

اصول کلی تمامی دستگاه های ردیاب خودرو به این صورت است که با وجود یک سیمکارت داخلی و وجود GSM و GPRS می تواند به خوبی موقعیت دقیق مکانی خودرو را نشان دهد. اما شاید جالب باشد که بدانید با وجود این دستگاه ردیاب نه تنها مانع از سرقت خودرو خواهید شد بلکه می تواند باعث پیشرفت کارهای شما در شرکت شود.

1.   برنامه ریزی دقیق برای فرستادن نیروهای خدماتی با توجه به اینکه با وجود ردیاب خودرو از موقعیت خودرو با خبر می شوید و حتی هنگامی که نیاز به کمک داشته باشند کاملا قادر خواهید بود دیگر ماشین های نزدیک به آن را مشاهده کنید.

2.   نگهداری از خودرو با توجه به اینکه امکان دریافت آلارم تعویض فیلتر هوا، تعویض لاستیک وجود دارد.

3.   امکان کنترل رانندگان با توجه به ثت میزان سرعت ماشین و دریافت آلارم هنگام رانندگی با سرعت غیرمجاز

4.   جلوگیری از ایجاد تصادفات به دلیل اینکه با افزایش سرعت ماشین سریعا آلارم را دریافت خواهید کرد.

5.   امکان سرقت سوخت ماشین و استفاده از ماشین توسط کارمندان شرکت برای کارهای شخصی نخواهد بود.